По повод 17 май – Деня на българския спорт, в ДГ Мир се проведе спортен празник.
Децата участваха в различни щафетни и подвижни игри, чрез които показаха ловкост, бързина и умения за работа в екип.
С инициативата насърчихме активния начин на живот и любовта към спорта още от ранна детска възраст. Чрез спорта в детската градина възпитаваме дисциплина, упоритост, уважение към правилата и приятелско отношение между децата. Ежедневната двигателна активност е важна част от грижата за здравето и правилното физическо развитие на малчуганите. Вярваме, че спортът изгражда здрави, уверени и щастливи деца.
17 май – Деня на българския спорт


